Katarzyna Franus

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz studia podyplomowe o specjalności wychowanie przedszkolne. Systematycznie biorę też udział w szkoleniach i kursach, podnoszących moje kwalifikacje. W codziennych zajęciach wykorzystuję elementy Dziecięcej Matematyki –metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej; metodę Daru zabawy Froebla, Ruchu rozwijającego W.Sherborne i wiele innych. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek: 11 – letniej Amelii i 3- letniej Hani. Od dziewięciu lat pracuję w Przedszkolu Samorządowym w Rudzie Różanieckiej. Praca w zawodzie nauczyciela jest jednym z najlepszych wyborów życiowych, jakie podjęłam – to moja pasja i powołanie. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać. Nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość moich podopiecznych, dlatego moim podstawowym celem w pracy z maluszkami jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości, otwartości i poczucia bezpieczeństwa.

Elżbieta Kudyba

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – kierunek pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Ukończyłam również studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim – kierunek resocjalizacja oraz studia podyplomowe specjalność – wychowanie przedszkolne.
Jestem otwarta na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych i chętnie biorę udział w ciekawych szkoleniach, które dają mi możliwość rozwoju i zdobywania wszechstronnej wiedzy. W pracy z dziećmi wykorzystuję min. metodę aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss, metodę Carla Orffa, elementy Dziecięcej Matematyki E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, zabawy badawcze, doświadczenia i obserwacje przyrodnicze. Jestem osobą cierpliwą, pogodną i uśmiechniętą, a praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i poczucia spełnienia zawodowego. Staram się otaczać je troską i zrozumieniem, rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności, w zamian za to dostaję uśmiech, laurkę lub miłe słowo. Lubię śpiewać, tańczyć, słychać muzyki, majsterkować i gotować. Prywatnie jestem mamą Kacpra i Zuzi. Udzielam się jako wolontariusz w różnych akcjach charytatywnych. Ponadto pracuję w szkole jako pedagog, opiekuję się Szkolnym Klubem Wolontariusza i prowadzę drużynę harcerską, pełniąc funkcję drużynowej.