Zajęcia plastyczno-teatralne

Brak komentarzy do Zajęcia plastyczno-teatralne

„Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem, niż sam występ przed publicznością”…
Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na postawy moralne Dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje oraz wyostrzają wszystkie zmysły. Wprowadzenie Maluchów w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści. Rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dając wiele satysfakcji. Każdy Przedszkolak przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w jego przygodach, smutkach i radościach. Edukacja teatralna umożliwia wykorzystanie naturalnej skłonności Dziecka do naśladowania i zabawy, a także aktywności emocjonalnej i ruchowej.